Červen 2007

Hvězdy z Harryho Pottera kouří a pijí alkohol

27. června 2007 v 17:38 | Arya
Jedni z nejslavnějších teenagerů na světě, hvězdy Harryho Pottera Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watsonová, přiznali, že holdují alkoholu a cigaretám stejně jako jejich ostatní vrstevníci. Přiznávají, že musí být opatrní a dávat si pozor na zájem veřejnosti, ale všichni hlavní představitelé shodně tvrdí, že už stav opilosti zažili.
"Musíme být opatrní a nedělat to na veřejnosti. Zapálíme si a napijeme zásadně mezi přáteli, kde víme, že je bezpečno. Jen hlupák by si mohl dát skleničku nebo cigaretu v londýnském nočním klubu," říká sedmnáctiletá Emma.
"Jsme docela hodně pracovně vytížení, takže večírky, alkohol a cigarety trošku zanedbáváme, ale všichni za sebou máme stav opilosti, minimálně jednou," dodává osmnáctiletý Rupert.
I sedmnáctiletý Daniel miluje večírky a noční kluby, práce je pro něj ale vždy na prvním místě. "Víc než pitky a kouření mě baví hraní a práce. Což ovšem neznamená, že mi to brání vymetat večírky. Party jsou super věc. Je tam legrace," tvrdí filmový Harry Potter.
Daniel se v posledním Harrym Potterovi s podtitulem Fénixův řád poprvé před kamerou líbá. Jak ale přiznal, nervozitu téměř nepociťoval. Naprosto se jí zbavil, když se předváděl nahý na londýnském West Endu v divadelní hře Equus.
"Jakmile jednou stojíte nazí před tisícovkou lidí, už nikdy nemůžete mít zábrany. Líbání bylo fajn, ale ne tak vzrušující, jak jsem si představoval. Povedlo se asi až potřicáté."

Nové fotky Emmy,Dana,Ruperta a Katie

26. června 2007 v 15:14 | Arya
Ahoj!Dnes jsem chci ještě přidat nové fotky Emmy,Dana,Ruperta a Katie.Tyto fotky jsem objevila na emma-watson.net ZDE
Tak se na ně mkněte a písněte mi svůj názor do komentů,jako obyvykle :) Zatím papááááá
Fotky
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
A nakonec:
klikněte pro zobrazení původního obrázku Rupert,Emma,Dan a Katie všem to moc sluší,ale nejvíc se mi líbí oblečení Emmy.To je asi každýmu jasný.

Emma a Rupert na premieře v Paříži

26. června 2007 v 13:52 | Arya
Emma Watson a Rupert Grint se zúčastní premiery HP5 v Paříži 5.června od 18:30 hodin.Premiera se uskuteční v Fnac Saint-Lazare.
Tuto informaci jsem opět našla na potterwebu.cz
No dneska toho asi nebude tolik jako v něděli nebo včera a tak se moc omlouvám,ale vůbec teď nestíhám.Tak zatim Ahoj :)

Nový design

25. června 2007 v 18:21 | Arya
Ahoj!Dneska jsem se rozhodla,že to tu trchu musím prostě změnit do nějakých veselejších barev není to sice nějaká sláva,ale líbí se mi aspoň teda o trochu víc než tamto.A taky už konečně tu mám toplist.No jinak žádný novinky,které bych sem chtěla napsat.Jinak pořád hlasujte v soutěži o nej.blog 2007.A asi až zase zítra.Podle toho jak budu mít čas.A o prázdninách si myslím,že bych sem každý den mohla,alespoň jeden článeček dát.Takže si myslím,že toho bude hodně.Doufám,že bude aspoň se dát o něčem psát.Jinak nevim co budu jinak dělat.:)Tak papáááááá

Kalendář na tento měsíc

25. června 2007 v 17:36 | Arya
Kalendář na tento měsíc.Sice už je konec června,ale snad to nevadí.

Původ jmen a názvů

25. června 2007 v 17:23 | Arya
Chcete se dozvědět jaký mají význam a co znamenají jména a názvy v knihách o Harry Potterovi???Jestli jo tak si to tady rozhodně přečtěte.Hledala jsem to docela dost dlouho a koupila jsem si i kvůli tomu knížku,ve které je to vysvětleno všechno. Pak mi písněte do komentů jestli to vůbec mělo cenu to sem dávat.Snad jo a doufám,že vás to aspoň trochu zaujme.Ahoj :)
A

Abraxan (jeden z velkých koní, kteří v Ohnivém poháru přivezli delegaci z Krásnohůlek) - je to jméno koně, který tahal po obloze vůz se slunečním bohem Heliem. Z řecké mytologie.
Accio (přivolávací kouzlo) - "accedo" je latinský výraz pro přivolat.
Alastor - řecký bůh, který žádal pomstu na lidech, také skotský ekvivalent jména Alexandr.
Albus - v latině znamená bílý, také moudrost. A nebo vládce Británie v době smrti císaře Pertinaxe, Decimus Clodius Albinus (Albinus = Albus). Pokusil se uchvátit trůn, ale skončil stejně jako Caesar v alianci s calším vládcem, Septimem Severem. Poté, co Severus porazil své rivaly se Albinus znovu pokusil o uchvácení moci. To vyústilo v krvavou bitvu u Lyonu.
Aparecium (kouzlo odhalující neviditelný inkoust) - "appareo" je opět z latiny a znamená přivolat.
Aragog - ne nepodobné slovo "arachnid" znamená pavouk.
Argus - z řecké mytologie. Příšera se stovkou očí, která vše viděla.
Arthur - Artuš - král Artuš. Vůdce ve starých časech, který porazil sasy. Sjednotil lid Británie, který v době jeho vlády žil v harmonii a blahobytu.
Avada Kedavra - aramejská fráze, v originále "abracadabra" znamenající "může být zničeno".
Avis (kouzlo, které z hůlky vykouzlí ptáky) - latinský ekvivalent slova pták.

B

Bagman (v češtině Pytloun) - člověk schraňující peníze, vyděrač.
Bazilišek - basiliskos znamená "malý král" nebo "malicherný krutovládce". Některé pověsti baziliška popisují, jako ptáka s hadím ocasem, který chrlí oheň a zabíjí pohledem. Další jej velebí, jako krále hadů a přisuzují mu božskou moc.
Beauxbatons (česky Krásnohůlky) - francouzský výraz pro "krásné hůlky".
Bellatrix - bledá hvězda tvořící levé rameno souhvězdí Orionu. Bellatrix je známa, jako "ženská válečnice".
Binns, Profesor - "bin" je britský výraz pro odpadkový koš. Mnoho studentů považuje jeho předmět za odpad.
Bode - slovo znamená být znamením nebo zastavit zdržení.
Boggart (česky bubák) - "Baggart" je irské slovo. V překladu je to výhružka.

C

Charlie - zdrobnělina od jména Charles, znamená mužný a silný.
Cho - japonský výraz pro motýla. V korejštině toto slovo naopak znamená "krásná".
Colin - znamená mladý, dítě nebo také vítěz.
Cornelius - viz Lucius. Může též znamenat pevný (díky Abogarth).
Cruciatus - "Crucio" je latinský výraz pro slovo mučit. • Kletba Cunjunctivitus (oslepí protivníka) - vědecký výraz pro akutní zánět spojivek.

D

Deletrius (odstaňovací kouzlo) - latinský výraz pro slovo vymazat.

Densuageo (kouzlo po kterém rostou zuby) - "dens" v latině znamená zuby a "auctus" znamená zvětšit, taktéž v latině.

Diffindo (Harry to užil pro roztržení Cedricovy tašky) - v latině slovo "Diffundo" znamená rozházet.

Dissendium (otvírá hrb čarodějnice a vchod do tajné chodby) - má původ v latině, kde znamená "udržet tajemství".
Dolores - dáma žalu.
Draco - Draco je souhvězdí vypadající, jako drak, ale ve skutečnosti je to had. V latině slovo draco znamená "drak". V Řecku také žil vládce, který se jmenoval Draco. Byl známý svými krutými tresty pro sebemenší zločin. Draconian znamená též hrubý, krutý.
Dumbledore (česky Brumbál) - staroanglický výraz pro čmeláka. JKR řekla, že tohle jméno vymyslela, když si Brumbála představila procházet se po hradě a bručet si pro sebe.
Durmstrang (česky Kruval)- "Sturm und drang" je německá fráze znamenající "bouře a tlak". Hnutí Sturm und Drang bylo literárním hnutím v preromantismu. Mezi jeho představitele patří například J.W. Goethe nebo Fridrich Schiller.
Dursley - město nedaleko místa narození JKR.

E

Ennervate (kouzlo pro oživení omráčeného) - když jej vyslovíme s dvěma n, bude znamenat "dodat odvahu", s jedním n to bude znamenat "slábnout". V knize jsou samzřejmě dvě n.
Elphias Doge (česky bylo přeloženo jako Elfias Dóže) - doge byl titul vládce Benátek od 8. do 18. století. 'Corno', což je v italštině roh, byla čepice, kterou doge nosil jako symbol. Právě tu ukazuje Pošuk Harrymu na fotce Řádu. Magus Eliphas Levi byl zase francouzský okultista z devatenáctého století.
Evanesco (kouzlo zmizení) - z latinského výrazu "evanescence", což v překladu do češtiny znamená prázdnota, zmizení.
Expelliarmus (odzbrojuje) - slovo kombinované z latinských výrazů pro slova vyhodit a zbraň.

F

Fawkes - Guy Fawkes byl anglický spiklenec, který se pokusil vyhodit do vzduchu anglický parlament. Byl odhalen a popraven, ale na jeho počest se pořádají oslavy doprovázené ohňostroji.
Felix Felicis - latinský výraz pro "štěstí".
Figgová, Arabella - "Fig" znamená nedoslovný a "fig leaf" znamená ukrývat, kamuflovat.
Filch - synonymum slova ukrást.
Finite incantatem (zruší kouzla) - "finis" v latině znamená ukončit.
Firenze - italský název Florencie.
Flitwick (česky Kratiknot) - město v Anglii. Taky to může znamenat pohyb hůlky - flip (pro pohyb z jednoho bodu do druhého) a wick (hůl omotaná bavlněnými vlákny).
Fleur Delacourová - ve francouzštine znamená "fleur de la coeur" sousloví "květina dvora". A nebo couer může znamenat srdce (víly útočí na mužská srdce).
Fluffy (česky Chloupek)- "Cerberus" byl v řecké mytologii trojhlavým psem, který chránil vstup do podsvětí (jen s tím jménem to moc nemá společného).
Fudge (česky Popletal) - "Fudge" znamená nesmysl.

G

Gilderoy (česky Zlatoslav) - krásný lupič. Také možná od slova "gilded", což znamená mít velmi pěkný zevnějšek, ale bezcenný. Slovo "roy" pochází se staré francoužštiny a znamená král nebo vznešený.
Ginny - "Ginevra," italská žena lidu. Guinevra byla ženou Artuše, kterého později podvedla s Lancelotem (díky janě). Slovo "guinevere" je výraz pro mořskou pěnu (díky Neviathiel).

H

Harry - oblíbené jméno JKR. Je anglosaského původu a znamená "moc".
Hedvika - svatá žijící v Německu na přelomu 13. a 14. století. Znamená "útočiště v bitvě."
Hermes - řecký posel. Též možno interpretvat podle Hermese Trismegitose, který se považuje za "zakladatele" magie (díky Abogarth).
Hermiona - znamená dobře narozena nebo kámen. Je to ženská obdoba Hermese. V řecké mytologii byla dcerou Heleny Trojské a krále Menelaa Spartského. Je to také postava ze Shakespearovy Zimní pohádky.

I

Impedimenta (používáno na odražení útoku) - "Impedio" v latině znamená "zhatit".
Imperius - "Impero" v latině znamená kontrolovat. "Imperium" je "absolutní kontrola".
Incarcerous (kouzlo spoutání) - kořen slova pochází z latinského "carcer", což znamená cela, vězení.
Incendio (kouzlo zapalující ohěň) - heň se v latině řekne "incendia" - tedy odtud kouzlo.

L

Legillimens (kouzlo čtení mysli) - výraz "lego" v latině znamená poskládat, vybrat, projít, číst, popřípadě nahromadit.
Lily - čistý.
Lockhart - město v Austrálii blízko Wagga Wagga ("Složte báseň na téma, jak jsem porazil vlkodlaka z Wagga Wagga").
Locomotor (levitovací kouzlo) - "loco" znamená umístit popřípadě dát a "motor" znemaná pohybovat se.
Lucius - stejné jako Lucifer (ďábel). Může též znamenat světlý, lesknoucí se. Byl označován za Jitřenku, přinášel lidem osvícení (díky Abogarth).

Římský generál Lucius Cornelius Sulla byl násilím uchvácen římským lidem. Lid byl poražen a Sulla převzal kontrolu jako diktátor. Poté eliminoval mnoho populárních nařízení a navrátil je do Římského Senátu, který kontroloval lid a nastolil tvrdý stát.

Lumos (rozsvěcuje hůlku) - "Lumen" je latinský výraz pro světlo, "luminous" znamená v angličtině "vypouštět světlo".
Luna (česky Lenka)- římská bohyně měsíce. Také alchymistický termín pro stříbro.
Lupin - Lunar znamená Měsíc. Lupin znamená vlčí. Canis Lupus je odborný název vlka. Také existuje květina, která se jmenuje Lupina. Její název v češtině znamená vlčí bob (díky Blackie).

M

Malfoy - "Mal foi" znamená ve francouzštině "špatná víra". Podobná je fráze "Mal fait", což může být interpretováno, jako "špatně stvořen" nebo "zlý skutek". V legendě o Artušovi je Lancelot (jeho nejlepší rytíř a zrádce) někdy nazýván "Le Chevallier Mal Fait" - "rytíř, konající zlé skutky".
Marietta - znamená "malá trpitelka".
Minerva - v římské mytologii bohyně moudrosti, v řecké bohyně války. Dávala přísné tresty.
Mirror of Erised (česky Zrcadlo z Eridsedu)- erised čteno pozpátky znamená desire, což je anglický výraz pro vášeň. To co je napsáno na rámu zrcadla říká: Neukáži ti tvoji tvář, ale to po čem tvé srdce nejvíce touží.
Mobilicorpus (kouzlo umožňující pohybovat s někým) - advozeno od latinského "monil" - pohybovat se a "corpus", což je výraz pro tělo, taktéž z latiny.
Moody - znamená náladový nebo také "ve špatné náladě".
Morsmordre (vykouzlí Znamení zla) - kombinace mezi "mors", což v latině znamená smrt a "modere", což je latinský výraz pro kousnutí. Kousající smrt? Ne - Smrtijedi.
Mundungus - smrdící tabákem.

N

Nagini - "Naga" je výraz pro hada. Slovo pochází z indického sanskrtu.
Neville - starofrancouzský výraz pro "z nové úrodné země".
Nicholas Flamel - Skutečný alchymista, který se snažil vyrobit kámen mudrců (vzpomeňme na Hugův román chrám Matky Boží v Paříži - jeho jméno je zde často zmiňováno). Po desetiletí se snažil vyrobit esenci, která by měnila kov ve zlato a zajišťovala nesmrtelnost.
Nimbus - znamená "mrak". Byl to také bůh z řecké mytologie.
Norrisová, Paní - postava z románu od Jane Austenové.
Nox (zhasne hůlku) - latinský výraz pro temnotu.

O

Obliviate (maže paměť) - latinské "oblivio" znamená zapomnětlivost.
Orchideus (z hůlky vyrazí květy) - Orchidej je druh květiny.

P

Padma - v sanskrtu znamená lotos. V hinduistické mytologii to bylo jiné jméno pro hlavní postavy Ramajany, Rámu a bohyni Lakšmí. Padma je také bohyní posvátné řeky Gangy. Patel, což je stejné, jako Patil je obyčejné indické příjmení.
Parvati - hindská bohyně, vdaná za Šivu ničitele. S ním měla dítě - Ganéšu , který byl popraven Šivou, ale ten jeho hlavu na popud Parvati nahradil hlavou sloní.
Patronus (kouzlo proti mozkomorům) - v latině má význam ochránce.
Peeves (česky Protiva)- "Peeve" znamená "malý ďábel" nebo něco co vám leze na nervy.
Percival - jeden z legendárních Artušových Rytířů kulatého stolu. Znamená "proniknout údolím" nebo "ničitel".
Pettigrew - tak pro tohle jsou dvě vysvětlení. Prvně "petty-grew" znamená vyrůst v někoho malicherného, nebo druhá interpretace "pet - I - grew" což maskuje incident v Chroptící chýši, kde Petr vyrostl z Ronova mazlíčka (anglicky pet) v člověka. Také možná ze slova petit - francouzsky malý, grew vzrůst, což by znamenalo "člověk malého vzrůstu", kterým Pettigrew bezesporu je.
Pinceová, Madam - Pince-nez ve francoužštině znamená "skšípnout nos". To jsou jinak brýle bez nožiček za uši, které drží přiskřípnuté na nose jen v rámcích.
Portus (kouzlo, které udělá z předmět přenášedlo) - "porte" znamená v latině brána nebo vchod.
Priori Incantatem (vyvolá předešlá kouzla) - slovo "priori" či "prius" má český ekvivalent ve slově předcházející.
Protego (obranné kouzlo) - samotné slovo latině znamená ochraňovat.

Q

Quibbler (česky Jasnovidec)- "quibble" znamená hrát si se slovy, aby se skryla pravda nebo důležitost. Je to archaický výraz pro slovo "pun", což ná význam slovní hříčka.
Quietus (zruší kouzlo Sonorus) - "quiet" je anglicky tichý. V latině "quietus" znamená být potichu.
Quirrel - pravděpodobně odvozeno od slova squirrel - veverka. Profesor byl vystrašený, stejně jako bývají veverky, aby ukryl svoje spojenectví s Voldmortem.

R

Reducio (scvrkávací kouzlo) - "reduce" znamená v angličtině zmenšit.
Regulus - jméno hvězdy v souhvězdí lev alfa. Ačkoliv je to celkem zvláštní, jelikož Regulus nebyl z Nebelvíru, který má ve znaku lva. V mytologii byl lev také symbolem síly a čistoty - čisté krve.
Remus - bratr Romula, zakladatel Říma. Byl zabit rukou Romula. Oba byli odkojeni vlčicí.
Reparo (opraví zničené věci) - slovo z latiny, v překladu opravit.
Riddikulus (kouzlo proti bubákovi) - "ridiculous" znamená v angličtině absurdní.
Ron - znamená poradce krále. Zajímavé, když to dáte dohromady s Artušem.
Ronan - irský svatý.

S

Serpensortia (přikouzlí hada) - slovo "serpent" je z angličtiny je to básnický výraz pro hada. "Sortir" je z francoužštiny a znamení "vyjít ven".
Severus - Sever znamená odseknout, slovo "severe" znamená krutý, striktní. V antických dobách, Lucius Septimius Severus znovu obnovil stabilitu impéria. To po rezignaci Commoda (viz Albus). Po Commodově smrti následovala bezprostředně občanská válka.
Sibyla - sibyly byly slavné antické věštkyně. Nejznámější z nich si po otázcem, co by si přála, přála žít tak dlouho, kolik měla zrn obilí ve dlani. Bohužel si zapomněla přát také věčné mládí.
Sirius - nejjasnější hvězda na noční obloze (souhvězdí Velkého psa). Je také známa, jako psí hvězda, často se jí také dává přívlastek "pálící hvězda".
Sinistrová, Profesorka - latinské "sinister" znamená nalevo. Ve starých kulturách (například Mezopotámie), byla levá strana vždy spojena se zlem nebo černou magií.
Skeeter, Rita (česky Rita Holoubková)- "Skeeter" ja zkrácenína slova"mosquito" - moskyt. Na celé naší planetě najdete jen málo otravnějších forem života.
Sonorous (kouzlo pro hlasitost) - "Sonorus" v latině znamená hlučný.
Sprout, Profesorka (česky profesorka Prýtová) - slovo "sprout" znamená vypučet, vyrůst.
Snape - město v Anglii, člověka se stejným jménem JKR osobně znala.
Stupefy (kouzlo pro omráčení) - slovo v angličtině znamená "zakalit smysly".

T

Tom Rojvol Raddle - jednoduchý anagram, po přehození písmen získáte slova Já, lord Voldemort.
Toujours Pur (heslo rodiny Blacků) - znamená "vždy čistý". Vzpomeňte, jak téměř celá rodina pohrdala lidmi bez čisté krve.

U

Umbridgeová - zní, jako "umbrage," což je pocit strachu způsobený přestupkem, pocit dotčení. Také to může znamenat stín, obrana nebo "žárlit na někoho, protože vás zastiňuje".

V

Veritaserum (lektvar pravdy) - "veritas" je latinsky pravda, "serum" je lektvar.
Viktor (Krum) - Křestní jméno znamená vítězný - je nejlepším chytačem ve famfrpálu.
Voldemort, Lord - ve středověku existoval temný čaroděj Voldermortist. V jiném jazyce to znamenalo "Lord Zla" nebo "Temný lord". Legenda vypráví, že Voldermortist se jednou pokusil zničit Merlina, ještě pře Artušovou dobou (pan Weasley?). Dělal to pomocí očarování dobrých lidí a podplácení zlých. Legenda praví, že Merlin jej zničil pomocí jednoduchého paralyzujícího kouzla a jeho tělem nakrmil mnohohlavou bestii (Chloupek?) z jezera. Dáma z jezera poté osvobodila očarované a zničila zlé. To bylo asi dvanáct nebo třináct let před Artušem (skoro stejně dlouho, kolik uplynulo od porážky Voldemorta do Harryho příchod do Bradavic). V mnoha evropských jazycích má slovo "mort" význam spojený se smrtí. Ve francoužštině Vol de mort znamená "let smrti", popřípadě "utéci smrti".

W

Wingardium Leviosa (nadnášecí kouzlo) - "levo" je latinský výraz pro zvednout, nadzvednout.

Vše o PC hře+ obrázky ze hry (z úkolů)

25. června 2007 v 14:05 | Arya
Již brzy k nám dorazí PC hra Harry Potter a Fénixův řád a jestli chcete znát úkoly a kouzla,která budou ve hře tak tady to všechno najdete.Našla jsem to jako obyvkle na potterwebu ZDE.
Takže jako první tadymáte kouzla a jak je použít:
Depouso: zmáčknete levé tlačítko myši a posuňte ji směrem od sebe.(odstrkuje předměty)
Accio: zmáčknete levé tlačítko myši a posunete ji směrem k sobě.(přivolává předměty)
Wingardium leviosa: zmáčknete levé tlačitko myši a pohybujete s ní doleva a doprava.(předmět začne levitovat)
Reparo: zmáčknete levé tlačítko myši a posunujte s ní dokola po směru hodinových ručiček,dokud není předmět zcela opraven.(opravuje přeměty)
Incendio: zmáčknete levé tlačítko myši a 2krát posuňte myš od sebe (zapaluje předměty)
Úkoly:
První úkol se odehrává na náměstí. Musíte najít koště, které buď leží nebo zametá na pravo(pohled na Bradavice) od vstupního vchodu. To pak musíte očarovat kouzlem Wingardium Leviosa a zametat s ním listí které je popadané ve všech rozích náměstí. Pod nimi se skrývají obrázky kolejí a až vyčistíte všechny 4, tak se na spodku lavic objeví taky obrázky. Dejte všechny lavice na ty obrázky, které jsou stejné, a úkol je splněn.
Druhý úkol se odehrává u sochy před Velkou Síní. Vejděte do Bradavic a po pravé straně jsou dveře, do kterých vstupte a očarujte koště, co zde leží, kouzlem Wingardium Leviosa. Doneste jej k soše a vyčistěte zem před ní od vody. A to je vše.
Třetí úkol se odehrává ve Veké Síni.Jděte ke krbu a zakouzlete na provaz visící vlevo kouzlem Accio. Poté jděte k hlavnímu stojaku, kde Burmbál promlouvá k žákům, a použijte na něj Depouso, poté Wingardium Leviosa a poté Incendio. Poté se odeberte ke kolejním bodům a zakouzlete na jakýkoliv z nich kouzlem Depouso.
Čtvrtý a poslední úkol se odehrává vzadu ve Velké Síni, kde je uvězněná Angelina. Až domluví, tak musíte zakouzlit na židli, která stojí před vchodem, kouzlem Wingardium Leviosa a s pomocí Rona a Hermiony jí dát stranou. Nyní musíte vejít, dole na Vás už čeká Angelina , potřebuje pomoct s poháry. Musíte zakouzlit na pohár kouzlem Wingardium Leviosa a dát zlatý na pozlacený stojan a stříbrný na postříbřený . Poté jej opravte pomocí kouzla Reparo a je to. A máte ještě možnost oprášit oprašovačkou(vzadu v místnosti), na kterou zakouzlíte kouzlem Wingardium Leviosa a pak oprášíte dva poháry po levé straně od ní . Poté k nim přistupte a zmáčkněte enter a něco se dozvíte..
Zkušenostní body:
Očarujte vozítko na náměstí kouzlem Wingardium Leviosa
Ve společenské místnosti:
-zakouzli na skříň a Giny kouzlem Accio
-zakouzlit na dřívka u krbu kouzlem Wingardium Leviosa
-zakouzlit na knihy v poličkách kouzlem Accio a potom Incendio
-zakouzlit na tabuli kouzlem Accio, Depouso nebo Wingardium Leviosa
A tady obrázky:
1.úkol:
2.úkol:
3.úkol:
Tento obrázek je stejný jako ten druhý u prvního úkolu
4.úkol:
Tak snad se vám to líbí,akorát tam teda jsou některé ty obrázky stejné.Když najdu něco dalšího tak to sem rozhodně dám.Už se na tu hru strašně těšim.Tak zatím ahoj :)


Další scan

24. června 2007 v 11:48 | Arya |  Scany
Scaník s Emmou Watson:

Scan s Emmou,Danem a Rupertem

24. června 2007 v 11:44 | Arya |  Scany
A zase scaník tentokrát z časopisu Vanity Fair.
Tak k tomuto vše :)

Dvě animace

24. června 2007 v 11:39 | Arya |  Animace
A ještě tady po hodně dlouhé době dvě animace s Emmou:

Další video

24. června 2007 v 11:35 | Arya |  Videa
A další video:

Video

24. června 2007 v 11:33 | Arya |  Videa
A tady zase po delší době nové video k filmu
Video je moc hezké akorát trochu krátké (0:30).Většinou je tam to co jste už v některých videí viděli.

scany,fotky a plakáty

24. června 2007 v 11:28 | Arya |  Scany
Ahoj!Dneska tak od všeho něco.Dám sem nějaký ten plakát,scaník a fotečku.
Scany z časopisu Sugar
Další fotka z Fénixe:
Scan z magazínu One:
Plakáty z Fénixe:
A scan z japonského časopisu Roadshow:

Emma chce v 7.díle zemřít

23. června 2007 v 16:36 | Arya |  Novinky Emma
Podle rozhovoru Vanity Fair by si Emma Watson,představitelka Hermiony Grangerové přála,aby Hermiona v sedmém a zároveň posledním díle Harryho Pottera zemřela.
"Ještě jsem nikdy na filmovém plátně nezemřela.Bylo by to velmi zajímavé zahrát si to"říká Emma.Fanouškové by s takovým koncem nebyli rozhodně moc spokojení.
No já bych s tím spokojená rozhodně nebyla.Nejradši bych byla kdyby zemřel jenom Voldemort a nikdo jiný.A to je taky pro dnešek vše.Zase něco zítra.Ahoj :)

Scany nálepek do alba k HP5

22. června 2007 v 18:45 | Arya-potterweb.cz |  Harry Potter a Fénixův řád
Ahoj!Dneska sem dávám pouze nějaké scany nálepek do samolepkového alba k Harry Potterovi 5.Je jich zatím jenom pár.Našla jsem to na potterwebu.No jako obvykle.Tak se na to tady mrkněte:
Tak to je pro dnešek vše.Zítra sem určitě na 100% něco dám.Nejspíš už ty slibované fotky z filmu a určitě i něco nového.Ahoj :)

Soutěž

20. června 2007 v 22:47 | Arya |  Novinky blogu
Ahoj!Chtěla bych vás poprosit jestli byste mi nedali hlas v soutěži o nejhezčí blog na TOMTO BLOGU v té anketě jsem pod jménem Arya.Jsem vám vděčná za každý hlásek,který mi dáte :) Jinak nějaký nový článek nebo fotky sem dám možná zítra.Spíše,ale fotky mám nějaké nové.Tak ahoj :)

Dvě nová videa a obal na Pc hru HP5

17. června 2007 v 20:33 | Arya |  Videa
Ahoj!Dneska tu opět něco k PC hře Harry Potter a fénixův řád.Takže tu mám dvě nová videa z youtubu a obal na hru.
A tady obal: Bohužel není celý.
A ještě fotka Hagrida ve hře:
A to k tomuto vše.Ahoj

Nové video k PC hře HP5

14. června 2007 v 14:46 | Arya |  Videa
Ahoj!Dneska tu mám jenom jedno video z youtubu.Uvidíte na něm Harryho jak chodí velkou síní atd. Je to moc hezké!!!:)
To je k tomuto nejspíš vše.Ahoj :)
Jinak pořád hlasujte v soutěži o nej.blog 2007.Jenom bych chtěla upozornit,že toto je první kolo.Do dalšího kola postoupí nejvíce deset blogů s největším počtem hlasů a do třetího kola nejvíce pět blogů.
A teď je už to asi opravdu vše. :)

2 nové fotky ke hře HP5

12. června 2007 v 14:09 | Arya
Ahoj!Dnes tu pro vás mám pouze jenom dvě nové fotky z PC hry Harry Potter a Fénixův řád.
Konečně taky fotka s Emmou!
Tady budou asi nejspíš před Komnatou Nejvyšší potřeby.