Červenec 2007

2.kolo 2007 22.7-19.8

21. července 2007 v 0:00 | Lucík |  2007-sonb
Dneska začíná druhé kolo soutěže o nejhezčí blog 2007.Toto kolo bude od 22.7 2007 do 19.8.2007.Tak hlasujte.Ale musim jenom dodat,že nepoustoupilo deset blogů,ale dvanáct-tři blogy měli stejný počet hlasů a nechtěla jsem jim dávat rozstřel,protože by se celá soutěž posunula tak o týden nebo dva.Snad to nikomu nevadí.A těm co nepostoupili bych chtěla jenom říct,že se vám to určitě povede příště tak nezoufejte.Nejvíc hlasů měl blog : vikimorce.blog.cz,který měl 18.hlasů tak blahopřeju!!!

Scéna s mozkomory

19. července 2007 v 21:04 | Arya |  Harry Potter a Fénixův řád
Scéna s mozkomory:
Podle mě je to docela dobrý akorát ti mozkomorové jsou úplně jiní než ve třetím díle tam se mi líbí více než tady v pátém díl.

Český trailer

19. července 2007 v 14:25 | Arya |  Videa
Ahoj,dneska sem dám český trailer Harryho Pottera.Dnes také musím připomenout,že již dnes k nám dorazí v 18:00 hod. pátý díl do kin tak tam určitě přijďte.
Tady je to video:

Na pátý film přišlo o půlnoci stovky diváků

19. července 2007 v 13:28 | Arya |  Harry Potter a Fénixův řád
Přes 700 fanoušků Harryho Pottera přišlo ve středu o půlnoci do pražského multikina ve Slovanském domě zhlédnout premiéru pátého dílu příběhů o mladém čarodějovi. Stovky lidí zamířily i do brněnského multiplexu Špalíček.
V Praze se snímek promítal ve třech sálech. Přišli většinou mladí fanoušci, party kamarádů nebo velmi mladé dvojice. Mnozí dorazili v kostýmech.
Zájem o půlnoční premiéru 138 minut dlouhého filmu byl tak velký, že provozovatelé multikina pro diváky den před promítáním vyčlenili ještě o sál víc. Lidé ve Slovanském domě se sháněli především po lístcích na verzi v originálním anglickém znění s titulky. Večer přišlo hodně cizinců.
Film Harry Potter a Fénixův řád přivítali fanoušci nadšeným potleskem a skandováním. Teenageři neopomněli okomentovat první Harryho polibek.
Harry v pátém, mnohem temnějším díle přestává být chlapcem a přebírá vůdčí roli v boji proti hlavní záporné postavě, lordu Voldemortovi. Na kouzelnické škole v Bradavicích také zažívá svou první lásku.
Snímek měl asijskou premiéru koncem června v Tokiu a světovou v Londýně 3. července.

Zbytečná ostraha???

18. července 2007 v 0:06 | Arya |  Harry Potter and the deathly hallows
Opět dnes velmi pozdě přidávám jeden z nejnovějších článků z potterwebu.Bohužel je to jenom překopírované,ale pokusím se to pak někdy napsat vlastními slovy,aby nevypadlo,že umím velmi dobře ostatním kopírovat jejich články a tak se prozatím potterwebu omlovám.
Do vydání posledního dílu ságy o čarodějnm učni zbývá ještě několik dní, po internetu však již putuje oskenovaný výtisk knihy, kterou na internet dostal jistý Američan, po kterém nyní policie pátrá. Podle expertů vyjde celkový náklad na střežení knihy na 15 milionů eur, což je asi 450 milionů korun. Podle Sunday Telegraph celý náklad sedmého dílu Pottera je chráněný velmi přísnými bezpečnostními opatřeními včetně bezpečnostních týmů a satelitního sledování.
Nakladatelství Bloomsbury si po celé zemi pronajalo několik tajných lokací, kde budou knihy střeženy až do distribuce knihkupcům. Desítky bezpečnostních týmů prý hlídá čtyřiadvacet hodin denně knižní náklad sedmého dílu.
Jedno z největších světových knihkupectví, severoamerické Barnes and Noble hodlá knihy skladovat v bednách na zámek. Maloobchodníci museli podepsat dohodu, která jim zakazuje zveřejnit cokoliv z obsahu knihy, nebo prodávat kopie před všeobecným zveřejněním. "Souhlasili jsme, že knihu neotevřeme před půlnocí. Dokonce je ani před půlnocí nemůžeme naskládat do polic," vysvětlil nedělníku mluvčí řetězce knihkupectví Borders.
Němečtí nakladatelé podle listu zakázali v tiskárně nejen mobilní telefony, ale dokonce i balené obědy. Existují i zprávy, že někteří tiskaři prý museli dokonce pracovat v hlubokém šeru, aby nemohli z knihy číst.
Přes všechna tato opatření ale nebyla kniha uhlídána a po internetu už třetí den kolují informace, kdo a jak zemře, kdo je tajemný R.A.B. a co se stane na konci knihy. Dokonce ani naše deníky neodolaly a některé z těchto informací již otiskly.
To je tedy pro dnešek vše.Ahoj Arya :)

V šestém díle přibudou dvě nové postavy

16. července 2007 v 23:22 | Arya |  Harry Potter a Princ dvojí krve
Opět ze slovenských stránek a teď se mi to opravdu nechce přepisovat do češtiny jelikož za chvíli už asi půjdu spát.Zítra se to pokusím napravit.Vůbec teď na to nebudu mít o prázkách čas něco sem dávat nebo něco podobného jinak bych chtěla oznámit,že jsem se rozhodla,že první kolo soutěže o nejhezčí blog 2007 ukončím již tento týden v něděli 22.7.2007 a hned v pondělí 23.7 začne druhé kolo,které skončí za dva týdny od toho pondělí tedy 5.8.2007 a třetí kolo skončí 31.8.2007.Tak jetě pořád máte šanci hlasovat a probojovat se do nejlepší desítky.Z desítky se postupuje do nejlepší pětky a z těch pěti se vybere pouze jeden vítěz,ale to už jsem se nějak moc rozkecala.Tady je ten slibovaný článeček:
Mnohí z vás špekulovali nad tým, koho si vlastne v pripravovanom filmovom pokračovaní zahrá jedenásťročný Taylor Triphook a jeho rovesníčka Katie Head. Padli tipy ako mladý Voldemort, neznámi syn pani Weasleyovej, chalan, ktorého Voldemort šikanoval v jaskyni a pod. Ani jeden však nie je pravdivý. Koho teda nakoniec tieto decká vo filme Harry Potter a Polovičný princ stvárnia?
A to je opravdu pro dnešek vše myslím,že pět článků zatím stačí,ale zítra se pokusím dalších pět přidat ikdyž jich bude asi míň,ale pokusím se zatím dobrou noc......:) Arya

Nové video

16. července 2007 v 23:15 | Arya |  Videa
Opět nové video k filmu Harry Potter a Fénixův řád,který se k nám již dostaví tento čtvrtek 19.7.2007.
Na film už se moc těšíííííím!!!!

Na DVD bude tucet vystřižených scén!

16. července 2007 v 23:13 | Arya |  Harry Potter a Fénixův řád
Tento článek bude bohužel slovencky,ale určitě mu budete rozumět.Je to ze slovenských stránek harrypotter.sk
Zítra to možná přepíšu do češtiny zatím si to musíte přečíst tak jak to je zde:
ComingSoon.net uverejnil dva nové rozhovory s hercami a tvorcami piateho filmového pokračovania. Prvé bolo robené s hlavným triom a druhé s režisérom Davidom Yatesom, scenáristom Michaelom Goldenbergom, s producentami piateho filmu a s herečkou Imeldou Staunton. V tomto druhom interview režisér prezradil, koľko bude na DVD scén, ktoré vo výslednom filme nie sú.
To je k tomuto článku vše :)

Trio v televizi a na internetě

16. července 2007 v 23:10 | Arya |  Videa
Video s Rupertem na MTVPromo k filmu HP5 je v plném proudě a příspívají k němu i dva z hlavních představitelů- Emma Watson alias Hermiona Grangerová a Dan Radcliffe alias Harry Potter.Také nazaostává ani Rupert Grint alias Ronald Weasly.
Emma Watson:
Dan Radcliffe:
Rupert Grint:
To je pro dnešek vše akorát ty dvě videa asi nepůjdou tak se moc omlouvám zatím papa Arya :)

Spoiler,část z první kapitoly HP7

16. července 2007 v 22:57 | Arya |  Harry Potter and the deathly hallows
Ahoj opět něco po dlouhé době z potterwebu.ZDROJ
V traileru na dokument Jeden rok v živote J. K. Rowlingové stanice ITV sa nachází záběr na poslední díl s podtituloem Deathly Hallows, který vyjde už za pár dní. Kamera sníma otevřenou knihu, která se nachází na nějakém stole a záběr je dostatečne podrobný na to, aby se slova dala přečíst.
Jde pouze o první slova z první kapitoly.Přečtěte si je a posuďte sami:
Kapitola první: Temný pán vzestupuje
Z prázdnoty se vynořili dva muži, několik metrů od sebe v úzké, měsícem osvětlené uličce. Na vteřinu stáli celkem nehybně, míří na sebe hůlkami; pak se poznají, schovají hůlky pod plášte a vydali se bok po boku stejným směrem.

"Novinky?" zeptal se vyšší z nich.

"Ty nejlepší," odpověděl Snape.
Zda je tento text opravdu z knihy je dosud neznámé.