Říjen 2007

Od Lili za spřátelení

31. října 2007 v 17:02 Diplomy pro blogísek
Tohle jsem dostala já od Lili za spřátelení.Je to opravdu moc krásnýýýý.Klikněte na to a uvidíte co to udělá.Je opravdu moc šikovná :)))
Tak ještě jednou moc a moc děkuju Lucík :D

11.spřátelený blogísek

31. října 2007 v 16:51 Spřátelené bločky
Ahojky!Dnes už tu máme v pořádí 11.spřátelený blog.Patří mé slovenské kamarádce.Jmenuje se Bea a její přezdívka na blogu je Lili. Má opravdu moc hezkýýýýýýý blogísek a krásnou přezdívku :)

Emma se rozešla s přítelem

30. října 2007 v 14:56 | Lucík |  → Emma Watson ←
Zdroj: potterweb.cz
Podle bulvárních novin The Sun se Emma Watson rozešla se svým přítelem Tomem Duckerem. Když tu píšu bulvár, určitě vás napadne, že je to lež - ale je to opravdu lež? Pokračování v článku!

Emma Watson (17) se nechala nejednou slyšet, že si těžko hledá přítele. Její první láska se později stal Tom Ducker. O jejich vztahu se začalo mluvit už v minulém roce a tyhle prázdniny prý společně trávili nějaký čas ve Francii.
Dnes je to jinak. Emma se totiž s Tomem rozešla.Uviděla fotky, na kterým je Tom Ducker s jinými děvčaty.
Emma je prý viděla na EmmaWatson.ca a poté se hned s Duckerem rozešla. Jedna kamarádka se nechala slyšet, že Emma zuřila a byla z toho hodně nešťastná. Prý se ale rozešli v dobrém. Emma se momentálně soustřeďuje
na studium, protože (jak nepochybně mnozí z vás slyšeli) se chystá na univerzitu studovat anglickou literaturu a ještě má před sebou dva HP filmy, avšak zatím se nevyrojily žádné informace, který by nasvědčovaly tomu, že Emma Prince natáčí.
Na fotky se můžete podívat na těchto stránkách: emma-watson-fans.net/gallery/displayimage.php?album=185&pos=2
A to je vše.Upřímně musím říct,že je Emma chudák a vůbec jí to nezávidim :(
Ahoj Lucík :)

film

30. října 2007 v 14:04 | Martina |  Harry Potter a Fénixův řád
Našla jsem stránku na které je Harry potter a fénixův řád!!!!!Tady!!!!!!!!!


Pro ty co čtou překlad Harryho 7

29. října 2007 v 19:47 | Lucík
Ahoj!Chtěla bych ještě něco říct těm co čtou překlad sedmé knihy Harryho Pottera.
Omlouvám se za to,že sem dlouho nedala žádnou kapitolu.Ale určitě to nahrádím.Knížku už mám celou přeloženou v počítači takže to sem dám v nějbližší době.
Jenom by mě zajímalo kolik lidí to čte,aby to vůbec mělo cenu.Snad to alespoň pár lidiček čte.Dyžtak pište do komentů.
Jinak to je ode mě pro dnešek vše.Zítra sem nejspíš dám nějaký ten článek.Ahojky Lucík .)

Životopis

29. října 2007 v 19:16 | Lucík |  → Blog ←
Dnes sem se ještě rozhodla,že sem na blog rozhodně patří také životopis slavné spisovatelky,která pro nás napsala knihy o Harry Potterovi.A určitě víte jak se jmenuje. Joanne Kathleen Rowlingová.
Jméno: Joanne Kathleen Rowlingová
Datum narození: 31. 7 1965
Místo narození: Chepstow, Anglie
Znamení: lev
Rodiče: Peter Rowling a Joanne Kate Anne


Joanne Kathleen Rowlingová se narodila 31. července (stejně jako hlavní hrdina knihy) v roce 1965 v městečku Chepstow v Anglii.
Její otec, manažer firmy Rolls-Royce, se jmenoval Peter Rowling a s budoucí matkou Joanne Kate Anne, napůl Skotkou a napůl Francouzkou, se seznámil ve vlaku.
Během dětství se rodina dvakrát stěhovala. Nejdříve do města Winterbourn, který je na opačné straně Bristolu. Po druhé do waleského Tutshilu.
Své první literární dílo Kathleen napsala už ve svých šesti letech. Vyprávělo o králíčkovi a s názvem knihy si Joanne také nelámala hlavu - pojmenovala ho Králíček.

Kathleen jako malá trávila volný čas se svojí sestrou Di. Nejraději si spolu hrály na malé čarodějky. Poté, co nastoupila do školy začala hodně číst. Její oblíbení autoři a autorky byli : E. Nesbitová, Paula Gallica, C. S. Lewis…
Jejím dobrým školním kamarádem byl Sean Harris, který se v mnohém podobal Ronovi Weaslyemu. Joanne o sobě řekla, že byla dobrou a chytrou žákyní, že Hermiona je vlastně jako ona sama.

Na univerzitu nastupuje v roce 1983, kde studuje francouzštinu a filologii. Jako její největší koníček bylo sbírání tajemných jmen… Po škole a roku stráveném v Paříži nastupuje jako sekretářka v Manchesteru. V době pauz v kavárně pořád píše. Sepsala v té době přibližně dva romány pro dospělé.

V roce 1990 přijde zlom a v Joannině hlavě se vyskytne nápad napsat knížku o kouzelnickém světě, zrovna když cestovala z Manchesteru do Londýna vlakem. Pomalinku a jistě si Rowlingová buduje Bradavickou školu a vše kolem ní. V roce 1991, když Joane bylo šestadvacet odjíždí do Portugalska, kde si najde práci jako učitelka angličtiny. Tam také Kathleen tvoří první kapitoly Harryho Pottera. Pro první kapitolu vytvořila deset verzí. Rok na to se Joanne provdává za portugalského novináře a v roce 1993 se jim narodí dcera Jessica. Manželství bohužel moc dlouho nevydrží a na Vánoce přichází rozvod. Počátkem roku 1994 vypráví Joanne příběh o Harrym Potterovi své sestře, která jím je nadšená.

Rowlingová se pohybuje na hranici bídy. Je bez zaměstnání, žije v nevytopené garsonce, není schopná pro svou dceru zajistit místo ve státních jeslích a na zaplacení soukromé chůvy nemá peníze. Žije z podpory. Když dcera v kočárku usne, píše tam, kde se jí píše nejlépe. V Endirburských kavárnách. ,,Psala jsem ho hlavně pro sebe a pro své potěšení," přiznala později Joanne.

V roce 1995 přišlo vyvrcholení, to když Rowlingová dopsala knihu na psacím stroji. Najde si v knihovně spousty nakaladatelsví a snaží se je okouzlit svým příběhem. Všem nakladatelstvím se zdála povídka dlouhá, až na jedno - Bloomsbury. Bloomsbury vydá první díl a Joanne začíná psát další a další díly a s každým novým dílem se stává slavnější a slavnější. Knížky se vydávají do celého světa a jsou překládány do desítek jazyků - celkem se na celém světě prodalo více než 100 miliónů výtisků. V ČR obsadily první místo v anketě o nejoblíbenější knihu českých čtenářů.

Rowlingová obdarovala řadu různých charitativních organizací, zejména však přispívá na výzkum a léčení rozstroušené sklerózy, které podlehla spisovatelčina matka. Podle Rowlingové právě matčina smrt hluboce poznamenala její autorský styl. Kathleen také vydala v březnu roku 2001 Famfrpál v průběhu věků a Fantastická zvířata a kde je najít. Autorka se vzdala honoráře ve prospěch dobročinné akce Comic Relief.
Spisovatelka také dbala, aby byl Harry Potter zfilmován jako hraný film a né jako kreslený. Sama apelovala na to, aby postavu Hagrida ztvárnil herec Robbie Coltrane. Také si zakládala, aby ve filmech hráli jenom britští herci a odmítla návrh amerických filmařů. Pravidelně Joanne dohlíží na natáčení filmů, aby byla dodržena přesná podstata knihy.

No a jak končí příběh chudé ženy, která žila jenom z podpory?? Jako pohádka. Rowlingová se po vydání knih stala multimilionářkou a v roce 2001 si koupila luxusní dům ve stylu 19. století u břehu řeky Tay ve Skotsku. Získala Řád Britského impéria. Po druhé se také vdala (2001) za doktora Neila Murraye. . O dva roky později se jim narodil syn David Gordon Rowling Murray a v roce 2005 dcera Mackenzie Jean Rowling Murray. Rowlingové se tak splnil životní sen mít tři děti.

Knihy Harryho Pottera:
Harry Potter and the Philosopher's Stone - Červen 1997
překlad: Harry Potter a Kámen Mudrců [Únor 2000 - Vladimír Medek]
- Má 284 stran a 17. kapitol. Prodáno bylo v pevné vazbě 6,1 milionu výtisků. Jako paperback 10,9 milionu výtisků.

Harry Potter and the Chamber of Secrets - Červenec 1998
překlad: Harry Potter a Tajemná komnata [Říjen 2000 - Vladimír Medek]
- Má 287 stran a 18. kapitol. Prodáno bylo v pevné vazbě 7,1 milionu výtisků. Jako paperback 7,5 milionu výtisků.

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban - Červenec 1999
překlad: Harry Potter a Vězeň z Azkabanu [Květen 2001 - Pavel Medek]
- Má 384 stran a 22 kapitol. Prodáno bylo v pevné vazbě 7,6 milionu výtisků. Jako paperback 5,2 milionu výtisků.

Harry Potter and the Goblet of Fire - 2000
překlad: Harry Potter a Ohnivý pohár [Listopad 2001 - Vladimír Medek]
- Má 571 stran a 37 kapitol. Prodáno bylo v pevné vazbě 8,9 milionu výtisků. Jako paperback 3,4 milionu výtisků.

Harry Potter and the Order of the Phoenix - 21.června 2003
překlad: Harry Potter a Fénixův řád [29.února 2004 - Pavel Medek]
- Má 796 stran a 38 kapitol. Prodáno bylo v pevné vazbě 12,2 milionu výtisků. Jako paperback 1,5 milionu výtisků.

Harry Potter and the Half-Blood Prince - 16.července 2005
překlad: Harry Potter a Princ dvojí krve [19.prosince 2005]
- Prodáno bylo v pevné vazbě 6,9 milionů (během prvních 24 hodin), 11 milionů (k 21.9.2006) Paperback nebyl zatím vydán.


Adresa:
J.K Rowling
c/o Scholastic Inc.
555 Broadway
New York , NY 10012

J.K Rowling
c/o Bloomsbury Inc
38 Soho Squqre
London, W1V 5DF
UK

Fotky Emmy

29. října 2007 v 19:11 | Lucík |  → Emma Watson ←
Ahoj!Hledala jsem na netu nějaké fotky Emmy a na pár sem jich narazila.Sice jsou už starší a možná ste je někde viděli,ale přesto je sem dávám,protože je možná všichni ještě neviděli.Jsou moc pěkně.Fotily se pro časopis Parade.Snad se vám fotky budou líbit stejně jako mě.Fotek je celkem 19.
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Tak a to je vše.Zatim je to vše ahoj Lucik :)

1.fotky herců z natáčení Prince dvojí krve

28. října 2007 v 11:25 | Lucík (Arya) |  Harry Potter a Princ dvojí krve
Ahoj!Po delší době se hlásím s nějakými fotky Daniela Radcliffa a Michaela Gambona (Albus Brumbál).Jsou z natáčení Harrryho Pottera a Prince dvojí krve.Nejspíš jdou navštívit profesora Křiklana.Podívejte se samy.
harry potter half blood prince movie set 01
harry potter half blood prince movie set 02
harry potter half blood prince movie set 03
harry potter half blood prince movie set 04
harry potter half blood prince movie set 05
harry potter half blood prince movie set 06
harry potter half blood prince movie set 07
harry potter half blood prince movie set 08
harry potter half blood prince movie set 09
harry potter half blood prince movie set 10
Fotky jsou z potterwebu.
Natáčelo se 25.10.2007 v Londýně v Lacock Abbey.
Jinak by měl být film dokončen 21.11.2008
Už se na ten film moc a moc těším.Ahoj Lucka (Už se zase podepisuju svým jménem,jenom abyste to věděli.) tak ahoj a mějte se

Videíčko mé tvorby

27. října 2007 v 14:32 | Martina |  → Emma Watson ←
Zdravím Vás!!!!
Trochu jsem si pohrála s mobilem a s obrázky a videi a vyšlo z toho dosela slušné video, ale má to jeden háček jde to přehrát poze na mobilu, takže, jestli to videjko chcete vidět, stačí když mi do komenářů napíšete svůj e-mail a já vám to videoko pošlu, jo a ještě musíte mít samozdřejmě usb kabel, přes který si to do toho mobilu můžete stáhnout. Jo a to hlavní o čem je no tak je samozdřejmě o Emmě Watson(o kom jinym) a je na písničku z videa co jsem nedávno dávala na blog. Kvalita je akorátní ani výborná, ani hrozná. A já Vám ho doporučuju vidět. Do 1 maximálně dvou dnů ho budete mít na E-milu. Zdraví Martina!!!!parádní mix 2/2

25. října 2007 v 8:51 | Martina |  → Emma Watson ←
parádní mix 1/2

25. října 2007 v 8:50 | Martina |  → Emma Watson ←
mobilmobilmobilmobil
mobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobilmobil

premiéra filmu

25. října 2007 v 8:23 | Martina |  → Emma Watson ←

moje nej video

25. října 2007 v 8:17 | Martina |  → Emma Watson ←
tohle video jsem dlouho hledala, ale nemohla najít a ted konečně je Tady!!!


Další z premier ...

25. října 2007 v 8:11 | Martina |  → Emma Watson ←
A zase tady jestli vám to nepůjde jinak.